Na czym polega terapia psychologiczna młodzieży?
Psycholog wspiera młodzież na różnych etapach ich rozwoju. Poprzez odpowiednią diagnozę i plan terapii Psycholog jest w stanie pracować z dziećmi nad różnymi trudnościami. Wspieramy dzieci zarówno w normie intelektualnej jak i dzieci poza nią. Pracujemy indywidualnie z dziećmi, które posiadają diagnozę (Spektrum Autyzmu, Mutyzm Wybiórczy, ADHD ale wspieramy również dzieci, które mają chwilowe kłopoty – przeprowadzka do nowego miejsca, rozwód rodziców, kłopoty z rówieśnikami, samotność.
Kiedy potrzebna terapia psychologiczna u dziecka?
Na indywidualną terapię zapraszamy dzieci, które mają już diagnozę, ale również jeżeli rodzice obserwują problemy rozwojowe u swoich pociech. Psycholog jest w stanie wspierać dzieci w:
- zaburzeniach lękowych,
- fobii społecznej,
- ale również pracuje terapeutycznie z dziećmi:
- w Spektrum Autyzmu,
- Zespole Aspergera,
- ADHD,
- z Mutyzmem Wybiórczym
- i innymi zdiagnozowanymi zaburzeniami.
Jak wygląda terapia psychologiczna dzieci?
Spotkania dziecka z psychologiem mają najczęściej charakter cykliczny. Polegają na zbudowaniu zaufania między dzieckiem, a terapeutą, który w zależności od potrzeb rozmawia z dzieckiem na różne tematy. Zawsze te rozmowy odbywają się w formie zabawy i różnych gier, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.
Dla kogo terapia psychologiczna?
Dla dzieci od 9 do 18 roku życia.
Ile trwają zajęcia?
Pojedyncze zajęcia z Psychologiem trwają: 45 minut
Jak długo trwa cała terapia?
Czas terapii ustalany jest indywidualnie z pacjentem i jego rodzicami – na samym początku nigdy nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak będzie przebiegała terapia i ile czasu ona zajmie. Jest to uzależnione w dużym stopniu od zaangażowania Pacjenta oraz złożoności kłopotów..
Jak przygotować się do wizyty?
Na pierwszą wizytę warto, aby rodzic zabrał ze sobą pełną dokumentację medyczną i psychologiczną dziecka. Dzieci powyżej 16 roku życia muszą samodzielnie wyrazić zgodę na spotkania z Psychologiem. Do objęcia terapią psychologiczną dziecka, potrzebna jest zgoda obojga opiekunów prawnych / rodziców.
Zobacz specjalistów
Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.