Na czym polega terapia psychologiczna dzieci?

Psycholog wspiera dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Poprzez odpowiednią diagnozę i plan terapii Psycholog jest w stanie pracować z dziećmi nad różnymi trudnościami. Wspieramy dzieci zarówno w normie intelektualnej jak i dzieci poza nią. Pracujemy indywidualnie z dziećmi, które posiadają diagnozę (Spektrum Autyzmu, Mutyzm Wybiórczy, ADHD),  ale wspieramy również dzieci, które mają chwilowe kłopoty – przeprowadzka do nowego miejsca, rozwód rodziców, kłopoty z rówieśnikami, samotność oraz dzieci z różnego rodzaju fobią. 

Kiedy potrzebna terapia psychologiczna u dziecka ?

Na indywidualną terapię zapraszamy dzieci, które mają już diagnozę, ale również jeżeli rodzice obserwują problemy rozwojowe u swoich pociech. 

Psycholog jest w stanie wspierać dzieci w: zaburzeniach lękowych, fobii społecznej, ale również pracuje terapeutycznie z dziećmi:

  • w Spektrum Autyzmu, zespole Aspergera,
  • ADHD, 
  • Mutyzmem Wybiórczym,
  • i innymi zdiagnozowanymi zaburzeniami.

Jak wygląda terapia psychologiczna dzieci?

Spotkania dziecka z Psychologiem mają najczęściej charakter cykliczny. Polegają na zbudowaniu zaufania między dzieckiem a Terapeutą, który w zależności od potrzeb rozmawia z dzieckiem poprzez zabawę oraz  gry. Dziecko czuje się podczas zajęć bardzo bezpiecznie i komfortowo, Terapeuta dba o etykę takiego spotkania i pełna poufność.

Dla kogo terapia psychologiczna?

Dzieci od 3 roku życia.

Ile trwają zajęcia?

Pojedyncze zajęcia z terapeutą trwają: 45 minut

Jak długo trwa cała terapia?

Czas trwania terapii jest indywidualnie dopasowywany jest dla każdego Pacjenta. Rodzice po każdym spotkaniu otrzymują informację zwrotną o postępach terapii.

Jak przygotować się do wizyty?

Wizyty terapeutyczne u Psychologa zawsze poprzedzają pierwsze wizyty diagnostyczne – jedna na którą zapraszani są sami rodzice a kolejna z dzieckiem. Po tych wizytach ustalany jest indywidualny plan terapeutyczny dla dziecka. Warto na pierwszą wizytę zabrać wszelką dokumentację medyczną oraz terapeutyczną.

Zobacz specjalistów

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Gdzie możesz skorzystać z tej usługi?

Posag 7 Panien 11/u1, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Hennela 10/u10, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Scroll to Top