Na czym polega Badanie testem MOXO?

Test Moxo, jest wiodącym testem wspierającym proces diagnostyczny w kierunku ADHD, ale również wykonywany jest do oceny postępów terapeutycznych i sprawdzania nadpobudliwości na różnych etapach rozwoju. Polega na zmierzeniu rzeczywistych reakcji badanego i odnosi je do norm. Uwzględnia cztery podstawowe sympotomy nadpobudliwości psychoruchowej: zaburzenia uwagi, czasu reakcji, impulsywność i nadaktywność.

Kiedy potrzebne jest Badanie testem MOXO?

Na badanie zgłaszają się rodzice z dzieckiem, które najczęściej jest pokierowane przez psychologa, pedagoga lub lekarza psychiatrę. Warto jednak zachować czujność będąc rodzicem dziecka nadpobudliwego. Jeżeli dziecko ma kłopot z utrzymaniem koncentracji uwagi, jest zbyt impulsywne, towarzyszy mu nadmierna ruchliwość, często wpada w kłopoty, warto wykonać test Moxo, aby wiedzieć jak ukierunkować plany terapeutyczne i jakim wsparciem otoczyć swoje dziecko w domu i szkole. Na podstawie wyników badania testem Moxo lekarz psychiatra może potwierdzić lub wykluczyć diagnozę ADHD.

Jak wygląda badanie testem Moxo u dzieci?

Badanie jest przyjemne, kojarzone jest przez dzieci z grą, gdyż odbywa się za pomocą komputera. Badany po wysłuchaniu dokładnych instrukcji, proszony jest o odpowiednią reakcję poprzez naciśnięcie klawisza spacji gdy zaobserwuje element docelowy.

Dla kogo badanie testem Moxo?

Badanie można wykonać już od 6 roku życia.

Ile trwają zajęcia?

Na badanie warto przeznaczyć 30 minut, samo badanie trwa zaledwie 15-20 minut.

Jak przygotować się do zajęć?

Ważne jest to, aby na badaniu być zdrowym i wypoczętym. Preferowane jest wykonywanie badania w godzinach porannych lub wczesnopopołudniowych.

Zobacz specjalistów

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Gdzie możesz skorzystać z tej usługi?

Posag 7 Panien 11/u1, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Hennela 10/u10, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Scroll to Top