Na czym polegają konsultacje rodzicielskie?

Terapia rodzinna jest coraz częściej spotykanym wsparciem terapeutycznym. Staje się coraz bardziej popularna, ponieważ na sesje zapraszana jest cała rodzina – rozmawiamy wprost o problemach życia rodzinnego, o oczekiwaniach każdego z członków rodziny. Bardzo ważne jest branie pod uwagę zdania dzieci w takich sesjach – wysłuchanie ich potrzeb, zareagowanie na nie. Spotkania takie wzbudzają wiele uczuć i emocji, którymi opiekujemy się podczas sesji.

Jak wyglądają konsultacje rodzicielskie?

Psycholog na spotkania zaprasza całą jednostkę jaką jest rodzina, czyli dzieci z rodzicami / opiekunami. Podczas sesji obserwuje jak rodzina funkcjonuje, jakie są zależności. Gdy jest konflikt pomiędzy dzieckiem a jednym rodzicem- na sesję można przyjść we dwójkę, aby omówić tę sytuację i poznać opinię dwóch stron i o nich dyskutować.

Jak wyglądają konsultacje rodzicielskie?

Podczas spotkania panuje luźna atmosfera, proponowane są gry na lepsze poznanie się pomiędzy członkami rodziny oraz takie zadania które pozwalają mówić poszczególnym członkom rodziny o swoich potrzebach. Pojawia się wiele silnych emocji, które są na bieżąco omawiane. Dodatkowo psycholog prowadzi spotkanie tak, aby na końcu każdy z członków rodziny mógł coś dla siebie zyskać ze spotkania.

Dla kogo konsultacje rodzicielskie?

Na spotkania rodzinne zapraszane są całe rodziny, w których pojawia się kryzys. Bardzo często do udziału w takich spotkaniach zapraszani są rodzice wraz z dzieckiem, aby wzajemni poznali swoje oczekiwania i kłopoty i przy wsparciu psychologa aby można było je omówić.

Ile trwają zajęcia?

Pojedyncze zajęcia z terapeutą trwają: 45 minut

Jak długo trwają konsultacje?

Konsultacje rodzinne czasami opierają się na jednej sesji a czasami są cyklem trwającym przez kolejne tygodnie – wszystko jest uzależnione od złożoności kłopotów z jakimi zgłasza się rodzina.

Jak przygotować się do wizyty?

Na wizytę zapraszamy bez konieczności specjalnego przygotowania się. Na pierwszym spotkaniu psycholog wszystko wytłumaczy i zadba o poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Zobacz specjalistów

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Gdzie możesz skorzystać z tej usługi?

Posag 7 Panien 11/u1, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Hennela 10/u10, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Scroll to Top