Na czym polega diagnoza ADHD?

Proces diagnostyczny w kierunku zaburzeń ADHD w KIDS MEDIC składa się z kilku etapów, aby był jaknajbardziej trafny. Polega na badaniu psychologicznym z uwzględnieniem narzędzi najbardziej przecyzyjnych do pomiaru podstawowych sympotomów nadpobudliwości psychoruchowej: zaburzenia uwagi, czasu reakcji, impulsywność i nadaktywność.

Kiedy udać się do psychologa na diagnozę ADHD

Gdy zawsze od kiedy pamiętasz miałeś/miałaś kłopot z utrzymaniem koncentracji uwagi, jesteś zbyt impulsywny, towarzyszy Ci nadmierna ruchliwość, warto wykonać diagnozę w kierunku ADHD. Na podstawie wyników diagnozy psychologicznej, lekarz psychiatra może potwierdzić lub wykluczyć diagnozę ADHD.

Jak wygląda diagnoza ADHD u dorosłych?

Pierwszym etapem jest rozmowa polegająca na zebraniu wywiadu rozwojowego i wysłuchaniu trudności. Drugi etap to badanie, które polega na przeprowadzeniu testu Moxo (test na komputerze). Finalnym efektem jest przekazanie raportu z badania, celem udania się do lekarza psychiatry, aby potwierdził bądź wykluczył ADHD.

Dla kogo diagnoza ADHD?

Badanie testem Moxo w wersji dla dorosłych przewidywane jest dla osób do 60 r. ż.

Ile trwa diagnoza?

Diagnoza psychologiczna ADHD obejmuje pierwsze spotkanie (45 minut) a następnie badanie testem Moxo, które trwa około 15 minut, ale warto zarezerwować. Finalnie psycholog przekazuje raport z badania wraz z opinią.

Jak przygotować się do wizyty?

Na badanie testem Moxo należy być zdrowym i wypoczętym. Preferowane jest wykonywanie badania w godzinach porannych lub wczesnopopołudniowych.

Zobacz specjalistów

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Gdzie możesz skorzystać z tej usługi?

Posag 7 Panien 11/u1, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Hennela 10/u10, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Scroll to Top