Na czym polega terapia karmienia u młodzieży ?

Coraz więcej dzieci ma trudności z jedzeniem. To normalne, że rodzice są zaniepokojeni jedzeniem swojego dziecka. Wiem, że żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dzieci. 

Niezmiernie istotne jest , aby  podejmować działania przy pierwszych niepokojących zachowaniach żywieniowych. Brak podjęcia  interwencji we wczesnym etapie bardzo często skutkuje narastaniem trudności w przyjmowaniu pokarmów, unikaniem przez dziecko posiłków czy zaburzeniach emocjonalnych.

Rodzice chcąc nakarmić swoje dziecko stosują różne metody, namawiając, przekupując, odwracając uwagę. Takie metody nie zdają egzaminu na dłuższą metę. Stosowanie presji wobec dzieci wzmacnia niestety tylko odmowę jedzenia i awersję. Pogarsza się przy tym relacja i więź między członkami rodziny, a pora posiłku – najgorszym czasem w ciągu dnia.

Warto przyjść do gabinetu specjalisty i omówić wszelkie wątpliwości dotyczące karmienia. Być może konieczna będzie dalsza diagnostyka u innych specjalistów.

Rodzicu czas nie działa na Twoją korzyść. Pogłębiające się zaburzenia związane ze spożywaniem posiłków będą negatywnie wpływać na prawidłowy rozwój Twojego Dziecka.

Terapia karmienia to teoria małych kroków. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka może być dużą przeszkodą!

Terapia karmienia ma na celu naukę spożywania pokarmu w bezpieczny i komfortowy sposób. Staramy się, by dziecko  stopniowo poprzez zabawę oswoiło i poznawało nowe produkty. Jedzenie ma być przyjemnością, a nie koniecznością.

Kiedy potrzebna  terapia karmienia u młodzieży?

Terapia dla dzieci:

  •  jedzących wybiórczo, 
  • czujących lęk przed jedzeniem,
  • z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Jak wygląda terapia karmienia u młodzieży?

W przypadku konsultacji u Dietetyka, pierwszym punktem jest wypełnienie ankiety (do odebrania w recepcji lub przesłana email). Ankietę należy odesłać na 2 dni przed planowaną wizytą. Po spotkaniu rodzic otrzymuje informację o proponowanym planie terapeutycznym , ewentualnej konieczności konsultacji lekarskich, częstotliwości spotkań. Na pierwsze spotkanie dietetykiem rodzic przychodzi bez dziecka, tak aby można było swobodnie nazwać rodzaj trudności. Częstotliwość  następnych spotkań określa terapeuta.

Terapeutą Karmienia w naszej placówce jest również Neurologopeda, która na pierwszą wizytę zawsze zaprasza rodzica z dzieckiem – celem postawienia diagnozy neurologopedycznej, na której podstawie opracowuje plan terapii karmienia. 

Dla kogo  terapia karmienia?

Dla dzieci od 9-18 roku życia

Ile trwają zajęcia?

Pojedyncze zajęcia z terapeutą  trwają:  30 – 45 minut

Jak długo trwa cała terapia?

Czas trwania terapii jest indywidualnie dopasowywany dla każdego Pacjenta. Rodzice również otrzymują instrukcje do pracy z dzieckiem w warunkach domowych. 

Jak przygotować się do wizyty?

Pierwszym punktem pracy z Dietetykiem jest wypełnienie ankiety uzupełnienie ankiety (do odebrania w recepcji lub przesłana email). Ankietę należy odesłać na 2 dni przed planowaną wizytą.

Zobacz specjalistów

Gdzie możesz skorzystać z tej usługi?

Posag 7 Panien 11/u1, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Hennela 10/u10, Ursus

Kliknij, aby przejść do lokalizacji w Mapach Google.

Scroll to Top