Logopedia dziecięca to obszar zajmujący się problemami z mową oraz właściwą komunikacją. Ma ogromny wpływ na rozwój społeczny dziecka dlatego ważne jest aby wszelkie nieprawidłowości zauważyć odpowiednio wcześnie. Działania wchodzące w obszar logopedii dziecięcej pomagają też dzieciom z innymi problemami, zarówno w języku mówionym, jak i pisanym.

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z czytaniem oraz pisaniem terapia u logopedy dziecięcego może okazać się odpowiednią decyzją. Po każdych zajęciach w naszym centrum rodzic otrzymuje wskazówki i ćwiczenia do pracy w domu. Pamiętajcie, że im wcześniej podejmiemy terapię logopedyczną, tym szybsze i lepsze będą jej efekty.

Terapia logopedyczna dla dzieci

Nasi specjaliści z zakresu logopedii dziecięcej rozpoczynają pracę od diagnozy rodzaju problemu, z jakim boryka się dziecko. Logopeda dziecięcy określa, co jest przyczyną i układa indywidualny plan pracy dla małego pacjenta. Profesjonalna pomoc logopedyczna u dziecka może pomóc mu w rozwijaniu umiejętności w prawidłowy sposób.

Terapia mowy może pomóc dzieciom nauczyć się wyraźniej mówić. Dzięki temu poczują się bardziej pewne siebie i mniej sfrustrowane rozmową z innymi dziećmi. Dzieci, które mają problemy językowe, mogą odnieść wiele korzyści społecznych po podjęciu odpowiednich działań wspierających.

Zajęcia z rozwoju mowy u dzieci

Podczas zajęć staramy się połączyć naukę z zabawą oraz motywować dzieci, chwaląc je nie tylko za wyniki, ale również za wytrwałość i chęć do pracy.

Do współpracy namawiamy także rodziców, którzy otrzymują materiały do ćwiczeń w domu. Zajęcia mają charakter spotkań indywidualnych a ich celem jest nawiązanie kontaktu werbalnego z dzieckiem, wywoływanie spontanicznej artykulacji, stymulacja rozwoju mowy, usuwanie przyczyn niechęci do mówienia, usprawnianie aparatu oddechowego, usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie prawidłowej artykulacji głosek oraz usprawnianie słuchu fonematycznego.

Terapia mowy dla dzieci w Warszawie

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy logopedy może przynieść dobre efekty, szczególnie, gdy działania zostały podjęte we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Terapia mowy u dzieci, która jest odpowiednio prowadzona, przynosi korzyści nie tylko w rozwoju mowy, ale i rozwoju umiejętności interpersonalnych dziecka.

Przewiń do góry