Pomoc

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wcześniactwo, wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, asymetria ułożeniowa, spłaszczenie głowy, kręcz szyi, przepuklina pępkowa, dysplazja bioder, wady postawy, płaskostopie, skolioza, koślawość kolan, wady genetyczne, mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenie splotu ramiennego, zaburzenia jedzenia, nadwaga, otyłość, onanizm dziecięcy, moczenie nocne, problemy z nauką, zaburzenia mowy, wady wymowy, seplenienie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, zaburzenia integracji sensorycznej, nadwrażliwość, spektrum zaburzeń autystycznych, niepełnosprawność intelektualna, zaburzenia koncentracji uwagi, trudności w kontrolowaniu reakcji emocjonalnych,  ADHD inne… W razie pytań zadzwoń lub napisz, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

 

Przeprowadzamy dokładny wywiad fizjoterapeutyczny, zapoznajemy się z dokumentacją medyczną. Następnie wykonujemy testy funkcjonalne, sprawdzamy  wzorce motoryczne, u większych dzieci badamy prawidłowość postawy ciała. Po diagnostyce oceniamy czy występują nieprawidłowości w rozwoju i  ustalamy główny cel terapii oraz jej plan. Pokazujemy rodzicom  instruktaż pielęgnacyjny indywidualnie dobrany do potrzeb ich dziecka.

Należy wybrać porę aktywności dziecka i postarać się aby nie było głodne ale też nie było bezpośrednio po jedzeniu. Śpiące i głodne dzieci nie będą współpracować z terapeutą i ciężko będzie o dokładną i miarodajną diagnostykę. Zabierzcie ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, dodatkowe badania (jeśli są), pieluchę tetrową i opcjonalnie ulubioną zabawkę.

Wizyty domowe wykonujemy tylko w szczególnych przypadkach. Np kiedy dziecko z jakiegoś powodu nie może opuszczać domu lub jeśli źle znosi zmianę otoczenia. Prosimy o kontakt. Postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Ilość potrzebnych wizyt ustalana jest  indywidualnie po badaniu dziecka podczas pierwszej wizyty w naszym centrum. Ilość planowanych wizyt jest szacunkowa a każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na terapię. Dlatego w trakcie rehabilitacji oceniamy jej postępy i jeśli jest taka potrzeba to modyfikujemy jej plan.

Nie wykonujemy zabiegów refundowanych przez NFZ.

Przyjmujemy płatność gotówką oraz kartą płatniczą.

Tak, jeżeli konieczna będzie długotrwała rehabilitacja proponujemy wykupienie pakietu. Cena w pakiecie jest zdecydowanie niższa niż cena pojedynczej wizyty. Pacjenci pakietowi mają też pierwszeństwo w zapisach do teraputów przez co mają gwarancję miejsca u wybranego teraputy dodatkowo mają zapewnione miejsce w najdogodniejszych dla siebie godzinach.

Oczywiście. W zależności od tego w jakim wieku i z jakim problemem zgłasza się  pacjent dobierzemy odpowiedniego terapeutę. Pomocne mogą być podczas tego nasze rejestratorki medyczne, które udzielą informacji o poszczególnych specjalistach i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Tak, mamy terapeutów specjalizujących się w korekcji wad postawy. Posiadamy także odpowiednie sale i sprzęty ułatwiające taką terapię.

Tak, posiadamy w naszym zespole nie tylko terapeutów ale także diagnostów Integracji sensorycznej. Po 2 wizytach diagnostycznych otrzymają Państwo dokument opisowy. Wykonanie diagnozy nie jest konieczne aby rozpocząć terapię integracji sensorycznej, ale zachęcamy do tego ponieważ na podstawie diagnozy tworzone są indywidualne cele terapii i jest ona bardziej efektywna.

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze od wieku w jakim jest dziecko, po drugie od tempa zarastania ciemiączek u dzieci. Ważna przy ocenie szans na wyrównanie się głowy jest  ocena stopnia i rodzaju spłaszczenia głowy. Istotnym czynnikiem będzie także zaangażowanie rodziców w terapię dziecka, znacznie zwiększy ono szanse na końcowy sukces. Już podczas pierwszej wizyty po badaniu dziecka otrzymają Państwo informację czy jesteśmy w stanie zmienić kształt głowy wykonując zabiegi fizjoterapeutyczne. Jeśli nie, opowiemy  Wam o innych rozwiązaniach np. Kaskoterapia.

Niestety rodzicom bardzo trudno jest to ocenić, szczególnie jeśli jest to ich pierwsze dziecko. Często jednak jest tak ,że rodzice mają dobry instynkt i wyczuwają jeśli w rozwoju dziecka dzieje się coś nieprawidłowego. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który poprzez szczegółowe badanie stwierdzi czy napięcie u dziecka jest w normie rozwojowej.

Tak, mamy duże doświaadczenie w prowadzeniu terapii dzieci zarówno z zespołem Aspergera, jak i z autyzmem. Nasz zespół może objąć dzieci terapią kompleksową zapewniając im zajęcia rehabilitacyjne, psychologiczne,logopedyczne a także opiekę pedagoga specjalnego.

Scroll to Top